No 2022. gada bezmaksas zemes TV apraidē līdzās Latvijas Televīzijas programmām varēs redzēt trīs komerciālās televīzijas programmas – “ReTV”, TV24” un “TV4”.

16.11.2021 11:42
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome organizēja konkursu komerciālajām televīzijām uz trīs brīvajām vietām bezmaksas zemes apraidē. Kopumā bezmaksas zemes apraidē no nākamā gada varēs redzēt piecas televīzijas programmas, ieskaitot sabiedriskās televīzijas “LTV1” un “LTV7”.  Konkursā uzvaru uz trīs gadiem ir ieguvušas SIA “VIDZEMES TELEVĪZIJA” ar televīzijas programmu “ReTV”, AS “TV Latvija” ar televīzijas programmu “TV24” un SIA “4.vara” ar televīzijas programmu “TV4”.

“Mērķis ir sasniegts – konkursā ir uzvarējušas televīziju programmas, kuras ik dienu piedāvā vietējo saturu, kas bija viens no galvenajiem konkursa nosacījumiem. Visas trīs televīzijas vietējo oriģinālsaturu veido vairāk nekā 90% no kopējās programmas, kas ir īpaši augsts rādītājs. Kvalitatīvs un uzticams vietējais saturs ir lielākā vērtība informācijas pārbagātajā mediju vidē”, komentē Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes loceklis Patriks Grīva.

“ReTV” skatītājiem piedāvās plašu un daudzveidīgu saturu, aptverot reģionālās aktivitātes, veicot informācijas analīzi, nodrošinot saturu par kultūru, izklaidi, hobijiem, ceļojumiem un citām tēmām. Programmas saturs būs vērsts uz Latvijas kultūrtelpas un nacionālās identitātes stiprināšanu. 

“TV24” piedāvās informatīvi analītisku saturu, veicinot dialogu sabiedrībā un rosinot diskusijas par aktuālām tēmām, kā arī veidos izklaidējoša satura raidījumus. “TV24” programmā arī nodrošinās viedokļu daudzveidību, diskutējot ar nozaru profesionāļiem un personām, kuras iesaistītas nozaru politikas veidošanā.

Būtiskākās izmaiņas skārušas programmu “TV4”, kuru skatītāji iepazina tikai šogad. Turpmāk “TV4” piedāvās ne tikai ierastos diskusiju raidījumus un konferences par nozīmīgām tēmām, bet arī sporta oriģinālsaturu, tai skaitā tiešraides no sporta spēlēm, kā arī sporta analīzi diskusiju raidījumos. Veselīgs dzīvesveids tiks veicināts ar rīta vingrošanu ēterā un dažādiem sarunu raidījumiem ar sportistiem un citiem viedokļu līderiem. 

Konkursa uzvarētājiem tiesības pārraidīt TV programmas bezmaksas zemes apraidē būs no 2022. gada 1.janvāra līdz 2024. gada 31.decembrim.

Bezmaksas zemes apraides finansēšanu nodrošina Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, lai vietējā satura televīzijas pakalpojums tiktu sniegts visā Latvijas teritorijā, tai skaitā sabiedrības grupām, kam nav iespējas atļauties maksas TV pakalpojumus.