Tuvojas pašvaldību vēlēšanas: 4. un 5. jūnijā priekšvēlēšanu aģitācija TV un radio ir aizliegta

04.06.2021 12:17
Izdrukāt:

Tuvojas pašvaldību vēlēšanas: 4. un 5. jūnijā priekšvēlēšanu aģitācija TV un radio ir aizliegta

Atgādinām, ka piektdien, 4. jūnijā, un sestdien, 5. jūnijā, kas ir pašvaldību vēlēšanu diena, priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos ir aizliegta. Tas nozīmē, ka sasaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumu šajā laikā priekšvēlēšanu reklāma nedrīkst būt publicēta nedz radio, nedz televīzijas programmās.

Ja šajās dienās, kad ir spēkā aģitācijas ierobežojumi un aizliegumi, iedzīvotāji konstatē neatļautu politisko reklāmu izvietošanu radio vai televīziju programmās, aicinām par to ziņot, rakstot Padomei uz e-pastu neplpadome@neplpadome.lv.

Savukārt ja konstatējat neatļautu politisko reklāmu preses izdevumos, publiskās vietās vai internetā, aicinām par šādiem gadījumiem ziņot Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB), rakstot bezmaksas lietotnē “Ziņo KNAB”, zvanot iestādes uzticības tālrunim 80002070 vai rakstot uz e-pasta adresi knab@knab.gov.lv.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome priekšvēlēšanu aģitācijas perioda laikā aktīvi uzrauga priekšvēlēšanu aģitāciju elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Savukārt KNAB aktīvi seko līdzi politiskās reklāmas izvietošanai preses izdevumos, publiskās vietās un internetā. Iespējamu Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumu gadījumā NEPLP un KNAB var uzsākt administratīvā pārkāpuma procesu, kā arī fiziskām un juridiskām personām piemērot naudas sodu.

Kā informē KNAB, saskaņā ar likumu šajās dienās priekšvēlēšanu aģitācijas materiāli nedrīkst būt izvietoti arī preses izdevumos un vidē. Savukārt sociālajos tīklos vai citviet internetā aizliegts izvietot apmaksātu aģitāciju. Tāpat priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana un izplatīšana šajās dienās ir aizliegta publiskas lietošanas ārtelpās un iekštelpās, valsts iestādēs, pašvaldībās un to kapitālsabiedrībās.

KNAB atgādina, ka sociālajos tīklos un internetā bezmaksas aģitācija nav ierobežota visā priekšvēlēšanu aģitācijas periodā. Tas nozīmē, ka Priekšvēlēšanu aģitācijas likums neaizliedz publicēt un dalīties ar bezmaksas saturu vai paust savus politiskos uzskatus sociālajos tīklos arī vēlēšanu dienā un dienu pirms tās.