NEPLP sākusi portāla “Latvijas ziņas” pārbaudi par iespējamu pakalpojuma pēc pieprasījuma prettiesisku sniegšanu

11.06.2021 14:30
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sākusi administratīvā pārkāpuma procesu pret ziņu portāla “Latvijas ziņas” interneta vietnes www.lz.lv tiesisko īpašnieku un domēna lietotāju SIA “Global Entertainment” par, iespējams, prettiesisku pakalpojuma pēc pieprasījuma sniegšanu. 

Padomes Monitoringa departaments, veicot interneta vietnes www.lz.lv pārbaudi, konstatējis, ka tā atbilst audiovizuāla pakalpojuma pēc pieprasījuma pazīmēm. Taču vietnes īpašnieks šo pakalpojumu nav reģistrējis. 

No pakalpojumā pieejamā audiovizuālo darbu klāsta Padome secinājusi, ka pakalpojuma mērķis pēc būtības ir piedāvāt televīzijas apraidei līdzīgu pakalpojumu, nodrošinot raidījumu pieejamību skatītājam piemērotā laikā un vietā. Tas liecina, ka konkrētais pakalpojums klasificējams kā pakalpojums pēc pieprasījuma. 

“Saskaņā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu, lai sniegtu audiovizuālu pakalpojumu pēc pieprasījuma, pirms tā uzsākšanas pakalpojuma sniedzējam ir jāiesniedz pieteikums Padomei par reģistrēšanos kā šāda pakalpojuma sniedzējam un attiecīgi jāievēro noteiktie pienākumi. Un kas ir īpaši svarīgi no sabiedrības viedokļa - uz pakalpojuma pēc pieprasījuma sniedzēju attiecas arī redakcionālā atbildība, kas nozīmē ievērot programmu veidošanas vispārīgos noteikumus, kas paredz raidījumos, piemēram, nodrošināt faktu un notikumu objektīvu atspoguļojumu,” saka NEPLP locekle Ieva Kalderauska.  

Konstatējot iespējamo neatbilstību likuma prasībām, Padome iepriekš interneta vietnes www.lz.lv īpašniekam SIA “Global Entertainment” nosūtīja vēstuli ar lūgumu iesniegt Padomei paziņojumu par audiovizuāla pakalpojuma sniegšanu pēc pieprasījuma. Līdz šim portāla īpašnieki to nav izdarījuši.

Saskaņā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu par nelegālu pakalpojuma pēc pieprasījuma darbību var tikt piemērots sods līdz 14 000 eiro.