Par azartspēļu reklamēšanu NEPLP uzliek TV3 6000 latu naudas sodu

14.03.2013 13:48
Izdrukāt:

Par azartspēļu reklamēšanu NEPLP uzliek TV3 6000 latu naudas sodu

2013. gada 14. marts

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 2013. gada 14. marta sēdē nolēma uzlikt Ls 6 000 administratīvo sodu SIA “TV3 Latvia” par Azartspēļu un izložu likumā noteiktā aizlieguma reklamēt azartspēles ārpus azartspēļu norises vietas pārkāpumu. SIA “TV3 Latvia” ir pieļāvusi šo pārkāpumu, reklamējot “Optibet” sporta bāru un norādot uz to kā uz raidījuma “Overtime TV” sponsoru, tādā veidā netieši reklamējot azartspēles, kas ir SIA „Optibet” pamatnodarbošanās. 

NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants norāda: “NEPLP nebija šaubu, ka SIA “TV3 Latvia” pieļautā azartspēļu reklamēšana televīzijā ir pretrunā ar Azartspēļu un izložu likumā noteikto aizliegumu un ka par šo pārkāpumu pienākas atbilstošs sods. Jāatzīmē, ka pārbaudes lietu NEPLP uzsāka jau pērnā gada decembrī, bet pārkāpumi no SIA “TV3 Latvia” puses tika turpināti. Šim reklāmas aizliegumam likumā ir skaidrs nolūks – nepieļaut, lai dažādas sabiedrības grupas, tostarp pusaudži un jaunieši, tiktu vilināti izmēģināt atkarību izraisošas azartspēles, kas var novest pie sociāli nelabvēlīgām sekām. Ja raidījumu par sportu, kuram jāveicina sabiedrības veselība, saista ar azartspēlēm, kuru efekts ir pretējs, ir jāpievērš uzmanība arī šī pārkāpuma morālajiem aspektiem.” 

SIA “TV3 Latvia” pārkāpumi tika pirmo reizi fiksēti 2012. gada 31. oktobra TV3 un TV6 pārraižu ierakstos. Lēmumu par lietas uzsākšanu NEPLP pieņēma 2012. gada 6. decembrī, bet minētie pārkāpumi tika turpināti līdz lēmuma pieņemšanai, ko savos paskaidrojumos ir atzinuši arī SIA “TV3 Latvia” pārstāvji.

Ar savu lēmumu NEPLP aizliedz SIA “TV3 Latvia” turpmāk demonstrēt minētās “Optibet” sporta bāra reklāmas un iekļaut norādes uz “Optibet” sporta bāru kā raidījumu sponsoru.