NEPLP tiekas ar EDSO Augsto komisāru mazākumtautību jautājumos

07.03.2019 17:01
Izdrukāt:

Lai apspriestu jautājumus, kas saistīti ar Latvijas mazākumtautībām un sabiedrības integrācijas politiku, 6.martā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) tikās ar EDSO Augsto komisāru mazākumtautību jautājumos V.E. Lamberto Zanjēru.

Tikšanās laikā EDSO Augstais komisārs ar NEPLP locekļiem apsprieda plašsaziņas līdzekļu patēriņa tendences un dinamiku starp minoritātēm un pamatnāciju, dažādības integrēšanu apraides jomā, kā arī mazākumtautību valodu situāciju apraidē.

Tikšanās laikā NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezbere uzsvēra, ka augstu novērtē V.E. Lamberto Zanjēra vēlmi iepazīties ar Latvijas situāciju elektronisko plašsaziņas līdzekļu jomā, īpaši mazākumtautību aspektā.

NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete Augsto komisāru iepazīstināja ar aktuālo šī brīža situāciju un nākotnes attīstības redzējumu sabiedrisko mediju jomā, tai skaitā interneta platformās, akcentējot gados jaunas auditorijas iesaisti un sadarbību starp sabiedriskajiem medijiem – Latvijas Televīziju un Latvijas Radio. Kā uzsvēra A.I.Druviete, Latvijas Radio kanāls LR4 ir iemantojis auditorijas uzticību un kļuvis par klausītāko radio krievu valodā.

NEPLP loceklis Patriks Grīva komisāru informēja par komerciālo mediju situāciju Latvijā, tai skaitā statistiku, kura apliecina, ka mazākumtautību intereses ir pārstāvētas. Tāpat arī P.Grīva uzsvēra, ka turpinās darbs pie Latvijas informatīvās telpas drošības jautājumiem.

Stratēģiskās attīstības un uzraudzības departamenta vadītājs Uldis Lielpēters skaidroja situāciju digitālo mediju jomā, akcentējot, ka tieši šīs platformas izvēlas gados jaunākā auditorija. U.Lielpēters uzsvēra, ka būtiski ir pievērst pastiprinātu uzmanību digitālo mediju politikai un efektīvai pašregulācijai.

Monitoringa nodaļas vadītājs Kristers Pļešakovs klātesošos informēja par NEPLP Monitoringa nodaļas darbību, uzsverot, ka šai brīdī tiek monitorēts tas, kā tiek ievērots likums pirmsvēlēšanu reklāmu jautājumā. K.Pļešakovs uzsvēra, ka Monitoringa nodaļas statistika apliecina, ka vēlēšanu kontekstā informācija par partiju piedāvājumiem nonāk vienlīdz kvalitatīvi kā līdz latviski runājošajai auditorijai, tā līdz mazākumtautībām.

Tikšanās laikā EDSO Augstais komisārs uzsvēra, ka Latvija, ņemot vērā tās ģeopolitisko atrašanās vietu, ir īpašā situācijā un tai tiek pievērsta īpaša uzmanība, jo mūsdienās tieši mediji tiek izmantoti kā instrumenti situācijas destabilizācijai valstī. Komisārs uzsvēra, ka augstu vērtē to, ka NEPLP savā politikā pievērš pastiprinātu uzmanību kā jaunatnei, tā arī mazākumtautību jautājumiem.