NEPLP šogad piešķīrusi jaunas frekvences radiostacijām visā valstī

30.12.2021 12:37
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas padome (NEPLP) šogad izsludinājusi 19 konkursus  jaunu radiofrekvenču iegūšanai. Interesi par frekvenču apgūšanu izrādījušas dažādas Latvijas radiostacijas, vairākos konkursos radot sīvu konkurenci, bet tajā pašā laikā dažas frekvences palikušas neizmantotas.

Atšķirīgo interesi par frekvencēm NEPLP skaidro ar pašu radiostaciju esošo “FM” apraides tīklu pārklājumu, kā arī mediju uzņēmumu plāniem iegūt potenciāli lielāku auditoriju.

Vairāki konkursi vēl nav noslēgušies, taču deviņās frekvencēs jau zināmi uzvarētāji. Turpmāk Saldū, Skrundā, Tukumā, Kuldīgā, Ventspilī, kā arī dažādās citās apdzīvotajās vietās būs pieejama lielāka radiostaciju dažādība.

“Šogad paveikts būtisks darbs, pilnveidojot Latvijas radiostaciju “FM” frekvenču tīklu. Visas konkursos uzvarējušās radiostacijas ir vietējā satura veidotājas, kas nozīmē uzticamas informācijas sniegšanu katru dienu klausītājiem dažādos valsts reģionos. NEPLP esam noteikuši prioritāti – stiprināt valsts valodu elektronisko mediju telpā, kas īstenota arī šo konkursu izsludināšanā. Pašām radiostacijām iegūtās frekvences nozīmē stabilāku apraides pārklājumu un vairāk klausītāju. Tas palielina konkurētspēju piesātinātajā mediju tirgū,” skaidro NEPLP loceklis Patriks Grīva.

Līdz 2022. gada 6. janvārim radiostacijām iespējams piedalīties izsludinātajos konkursos raidīšanai Rēzeknē un Daugavpilī. Nākamajā gadā NEPLP turpinās izsludināt konkursus uz brīvajām “FM” frekvencēm.