NEPLP soda “Baltkom radio” par Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumiem ar 10 500 eiro

07.10.2020 14:05
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sodījusi SIA  “Baltkom radio” par trim Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumiem, kas ir saistīti ar slēptu partiju un to kandidātu reklamēšanu Rīgas domes priekšvēlēšanu laikā. Par neatļautu partiju “Gods kalpot Rīgai” (GKR) un politiskās partijas "Alternative" un to kandidātu reklamēšanu “Baltkom radio” piemērots naudas sods 10 500 eiro apmērā. 

NEPLP, veicot 2020. gada 28. jūlija raidījuma “Baltkom rīts” monitoringu, fiksēja  priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 3. panta pirmajā daļā paredzētā pārkāpuma izdarīšanu. Radījumā tika intervēta “Gods kalpot Rīgai” saraksta kandidāte Rīgas domes vēlēšanās Natālija Tumševica-Ērgle, kura raidījumā tika pieteikta kā “Rīgas balles” patronese. Tas gan netraucēja GKR politiķei aģitēt par pašas pārstāvēto politisko spēku un sava saraksta kandidātiem. Par šo pārkāpumu SIA “Baltkom radio”, kura pienākums ir šādus pārkāpums nepieļaut, uzlikts naudas sods  5000 eiro apmērā.   

Par slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju 5000 eiro sods piemērots arī par 2020. gada 7. jūlija raidījumā “Baltkom rīts” izdarītu pārkāpumu. Raidījumā tika intervēta “Gods kalpot Rīgai” Rīgas domes vēlēšanu saraksta kandidāte Natālija Ābola, kura raidījumā tika pieteikta kā televīzijas žurnāliste un producente. Intervijas laikā viņa žurnālistu netraucēta aģitēja balsot gan par savu partiju, gan citiem GKR saraksta kandidātiem.   

Savukārt par politiskās partijas “Alternative” slēptu reklamēšanu 2020. gada 12. augustā un 19. augustā “Baltkom radio” izplatītajos raidījumos “Baltkom rīts” SIA  “Baltkom radio” piemērots 500 eiro naudas sods.   

Jāatgādina, ka saistībā ar neatļautu priekšvēlēšanu aģitāciju pirms Rīgas domes vēlēšanām NEPLP jau iepriekš sodījusi SIA “Baltkom radio” ar 11 400 eiro naudas sodu, ko elektroniskais plašsaziņas līdzeklis ir tiesā pārsūdzējis. 

Kopumā NEPLP ir uzsākusi 11 administratīvā pārkāpuma procesus par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmās pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.