NEPLP sniedz būtisku atbalstu analītisku un pētniecisku raidījumu veidošanai

26.03.2021 17:53
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir noteikusi uzvarētājus konkursā par informatīvi analītisko un pētniecisko raidījumu veidošanu nacionālajos komerciālajos elektroniskajos medijos. Konkursā par uzvarētāju atzīts sabiedrībā lielu popularitāti iemantojušais TV3 pētnieciskais raidījums “Nekā personīga”.

Pētniecisko TV sižetu un raidierakstu sērijai raidījumā “Nekā personīga” no sabiedriskā pasūtījuma līdzekļiem piešķirti 63 082 eiro. Tāpat finansējumu saņēmis TV24 analītiskais, debašu veida raidījums par starptautiskajiem notikumiem “Globuss”, kura turpmākai pārraidei piešķirti 49 944 eiro, savukārt 36 972 eiro piešķirti RETV ziņu dienesta jaunizveidotajam iknedēļas diskusiju raidījumam “Aklā zona”.

“Liels gandarījums, ka šajā krīzes situācijā, kad būtiski mazinājušies mediju ienākumi, Padome var sniegt vērā ņemamu atbalstu sabiedrībā lielu popularitāti iemantojušam analītiskam un pētnieciskam saturam televīzijā. Notikumu kvalitatīva un detalizēta analīze ir īpaši būtiska šajos laikos, kad viegli pieejama dezinformācija,” uzsver par satura attīstību atbildīgais Padomes loceklis Jānis Eglītis

Kopumā informatīvi analītisko un pētniecisko raidījumu atbalstam tika piešķirti 150 tūkstoši eiro. Konkursā tika saņemti septiņi pieteikumi.

Konkursos pieteiktie projekti tika izvērtēti pēc vairākiem kritērijiem, tostarp to atbilstība konkursa mērķim, sabiedriskā pasūtījuma uzdevumiem, to aktualitāte valsts, reģiona vai vietējo notikumu kontekstā, projekta satura koncepcijas kvalitāte un detalizācijas pakāpe, kā arī raidījumu demo un satura izplatīšana dažādās platformās, sociālajos medijos, auditorijas iesaiste, sasniedzamās auditorijas lielums, finansiālā kapacitāte un citi. 

Kopumā izsludināti 9 konkursi 

Kopumā kopš februāra NEPLP ir izsludinājusi deviņus konkursus komercmedijiem – ziņu raidījumu veidošanai, medijpratības veicināšanai, informatīvi analītisko un pētniecisko, Latvijas kultūrtelpu stiprinošu raidījumu, kā arī uz ilgtspēju vērstu, kvalitatīvu izklaides un sporta raidījumu veidošanai, satura veidošanai Latgales vietējās un reģionālajās televīzijās un radio programmās un satura veidošanai zemes apraidē raidošajām televīzijām. 

Kā jau esam informējuši, vietējā satura atbalstīšanai komerciālajās televīzijās un radio šogad NEPLP budžetā ir piešķirts vēsturiski lielākais sabiedriskā pasūtījuma finansējums - 1,38 miljoni eiro.