NEPLP saistībā ar pārkāpumiem šobrīd neatbalsta LTV7 satura nodošanu “Pirmajam Baltijas Kanālam”

18.03.2021 20:19
Izdrukāt:

Saistībā ar pēdējā laikā konstatētajiem pārkāpumiem par Covid-19 vīrusa ietekmes noliegšanu SIA “Pirmais Baltijas Kanāls” programmā šodien Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēma lēmumu neatbalstīt LTV7 ziņu satura mazākumtautību valodās nodošanu SIA “Pirmais Baltijas Kanāls” (PBK).

“NEPLP atbalsta mazākumtautību satura nodošanu komercmedijiem, un pērn pavasarī tā rīkoties bija tieši Padomes ideja. Arī šī gada sākumā Padome aktīvi piedalījās dokumentu virzīšanā, lai šāda iespēja būtu atkal. Taču šobrīd apstākļi attiecībā uz PBK ir būtiski mainījušies,” saka NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Viņš skaidro, ka tikko PBK ir saņēmis divus sodus 16 000 eiro apmērā par pārkāpumiem, kas saistīti ar maldinošanas un nepatiesas informācijas izplatīšanu par Covid-19 vīrusu un tā infekciozitāti. Ēterā tika apgalvots, piemēram, tas, ka no vīrusa var izvairīties ēdot siļķi, kā arī apgalvots, ka tā esot zema lipīguma infekcija. Kopumā NEPLP pēdējā laikā ir piemērojis PBK četrus sodus par nopietniem pārkāpumiem, un visās šajās lietās notiek tiesvedība. 

PBK joprojām nav atgriezies arī TET piedāvāto programmu klāstā, jo TET bija bažas par Eiropas Savienības noteikto sankciju režīma neievērošanu. Šobrīd notiek sarunas par programmas atgriešanos ēterā. Taču NEPLP rīcībā ir pilna informācija par to, kāda veida līgumus PBK piedāvā slēgt saviem sadarbības partneriem visā Latvijā un ko paredz šo līgumu nosacījumi.

“Nodot sabiedriskā medija saturu, kas ir uzticams, šim komersantam pašreizējā situācijā (pēc soda par dezinformācijas izplatīšanu par Covid-19) neredzam nekādas iespējas. Vienlaikus aktīvi meklējam risinājums, lai sabiedrībai LTV7 mazākumtautību valodās radītais saturs būtu pieejams maksimāli plaši, un arī šobrīd esam jau nodevuši sabiedriskā medija saturu citiem komercmedijiem. Ja apstākļi būtiski mainīsies, pie šī PBK jautājuma atgriezīsimies vēlreiz,” saka Ivars Āboliņš.