NEPLP piešķir 200 000 eiro uz ilgtspēju vērstu, kvalitatīvu izklaides un sporta raidījumu veidošanai

16.04.2021 09:44
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konkursu rezultātā piešķīrusi finansējumu 200 000 eiro uz sabiedrības ilgtspēju vērstu, kvalitatīvu izklaides un sporta raidījumu veidošanai komerciālajās televīzijās un radio.

“Laikā, kad dažādos informācijas kanālos ir pieejams plašs ārvalstu mediju satura klāsts, mūsu uzdevums ir sekmēt kvalitatīvu vietējo raidījumu veidošanu. Ar šo sabiedriskā pasūtījuma konkursu palīdzību vēlamies veicināt, lai Latvijas iedzīvotājiem komerciālajās televīzijās un radio būtu pieejami vairāk kvalitatīvu raidījumu par veselību, uzņēmējdarbību, finanšu un tiesību pratību, kā arī izglītojoši, informatīvi izklaides un analītiski sporta raidījumi. Vēl viens no nozīmīgiem šo konkursu virzieniem ir bērniem un pusaudžiem veidotais saturs,” saka par komercmedijiem atbildīgais NEPLP loceklis Patriks Grīva.

Patriks Grīva atgādina, ka šogad konkursos jau piešķirts finansējums 250 000 eiro ziņu un medijpratību veicinošu raidījumu veidošanai, kā arī 150 000 eiro analītisku un pētniecisku raidījumu veidošanai komerciālajās televīzijās un radio. Kopumā šogad NEPLP izsludinājusi 10 konkursus komerciālajiem medijiem, lai veicinātu vietējā satura radīšanu.

Konkursā televīzijām par sabiedriski nozīmīga satura veidošanu, kas vērsts uz  sabiedrības ilgtspēju, kā arī kvalitatīva izklaides un sporta raidījumu veidošanu no 7 pieteiktajiem projektiem finansējums piešķirts 6 raidījumu veidošanai:

  • SIA "Vidzemes televīzija" jeb ReTV raidījumam "Ar kājām pa mājām" (31 489,14 eiro) un "Nauda runā" (21 821,52 eiro),
  • SIA “All Media Latvia” jeb TV3 raidījumam "Pasaku mežs" (20 892,78 eiro) un "Dana ar kasti" (10 695,18 eiro),
  • AS "TV Latvija" jeb “Rīga TV24” raidījumam "Uz līnijas" (12 945,87 eiro),
  • SIA "Valmieras TV" raidījumam "Trīs kvadrātā" (12 155,51 eiro).

Uz sabiedrības ilgtspēju vērstu un kvalitatīvu izklaides un sporta raidījumu veidošanai komerciālajās televīzijās konkursā kopumā piešķirts finansējums 110 000eiro.

Konkursā radio programmām par satura veidošanu, kas vērsts uz sabiedrības ilgtspēju, kā arī kvalitatīvu izklaides un sporta raidījumu veidošanu no 12 pieteiktajiem projektiem finansējums piešķirts 5 raidījumu veidošanai:

  • AS "Radio SWH" raidījumam "Vakara sporta stunda" (21 133,81 eiro) un "Rīta šovs TIK TIK TIK" (15 980,33 eiro),
  • AS "SUPER FM" raidījumam "Latviešu mūzikas skatuve" (9 699,02 eiro) un "Nākotnes formula" (19 543,91 eiro),
  • SIA "Radio Skonto" raidījumam "Radio Skonto Rīta programma" (23 642,93 eiro).

Šajā konkursā kopumā piešķirts finansējums 90 000 eiro.

Konkursos pieteiktie projekti tika izvērtēti pēc vairākiem kritērijiem, tostarp to atbilstība konkursa mērķim, sabiedriskā pasūtījuma uzdevumiem, to aktualitāte valsts, reģiona vai vietējo notikumu kontekstā, projekta satura koncepcijas kvalitāte un detalizācijas pakāpe, kā arī raidījumu demo un satura izplatīšana dažādās platformās, sociālajos medijos, auditorijas iesaiste, sasniedzamās auditorijas lielums, finansiālā kapacitāte un citi.

Kopumā NEPLP izsludinājusi 10 konkursus

Kopumā kopš februāra NEPLP ir izsludinājusi 10 konkursus komercmedijiem – ziņu raidījumu veidošanai, medijpratības veicināšanai, informatīvi analītisko un pētniecisko, Latvijas kultūrtelpu stiprinošu raidījumu, kā arī uz ilgtspēju vērstu, kvalitatīvu izklaides un sporta raidījumu veidošanai, satura veidošanai Latgales vietējās un reģionālajās televīzijās un radio programmās, satura veidošanai zemes apraidē raidošajām televīzijām, kā arī par 2021. gada pašvaldību vēlēšanu priekšvēlēšanu satura veidošanu komerciālajās televīzijās.

Kā jau esam informējuši, vietējā satura atbalstīšanai komerciālajās televīzijās un radio šogad NEPLP budžetā ir piešķirts vēsturiski lielākais sabiedriskā pasūtījuma finansējums - 1,38 miljoni eiro.