Darba laiks Lieldienu laikā

14.04.2022 14:28

Darba laiks Lieldienu laikā

14.aprīlī strādājam līdz plkst. 16:00

15. un 18. aprīlī ir brīvdienas.

NEPLP konstatē apdraudējumu valsts drošībai divās tīmekļvietnēs un divos Youtube kontos

29.03.2022 13:56
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 24.martā pieņēma lēmumu ierobežot vēl divas Latvijā pieejamas tīmekļa vietnes, jo tajās izplatītais saturs rada apdraudējumu Latvijas nacionālajai drošībai. Tāpat valsts drošības apdraudējumi konstatēt divu Youtube kontu saturā.

Veicot pārbaudi, NEPLP un arī kompetentā valsts pārvaldes iestāde ir konstatējusi, ka tīmekļa vietnēs izplatītā informācija satur pazīmes, kas liecina par sistemātisku Krievijas agresīvās propagandas izplatīšanu, tajā skaitā, kara propagandu, nacionālā naida kurināšanu, kā arī atbalstu Krievijas militārajam iebrukumam Ukrainā.

Tāpat tajās tiek izplatīta sagrozīta un nepatiesa informācija par notikumiem Pasaulē, tajā skaitā arī par karu Ukrainā, attaisnojot Krievijas veiktās darbības. Šāda informācija Latvijas informatīvajā telpā var radīt maldīgu priekšstatu par notikumiem pasaulē, negatīvi ietekmēt dažādu sabiedrības grupu līdzāspastāvēšanu un radīt apdraudējumu Latvijas valsts drošībai.  

Tīmekļa vietnes, kurām ierobežota piekļuve: www.mosfm.com un www.wotrend.ru.

Interneta piekļuves pakalpojuma sniedzējiem ir pienākums ierobežot piekļuvi konkrētajiem interneta resursiem.

NEPLP lūgusi Youtube bloķēt pieeju Latvijas teritorijā kontiem: “История Оружия” un “Alconafter”.

Šādu lēmumu NEPLP bija iespējams pieņemt pateicoties Saeimas 2022.gada 10.martā pieņemtajiem grozījumiem Elektronisko sakaru likumā, ar kuriem NEPLP piešķirtas tiesības ierobežot piekļuvi interneta vietnēm, kurās izvietots saturs, kas apdraud valsts drošību. 

Līdz šim saistībā ar apdraudējumu valsts drošībai NEPLP lēma ierobežot 71 tīmekļvietni Latvijā.

NEPLP turpina arī citu tīmekļvietņu pārbaudi.  

Ar lēmumiem iespējams iepazīties šeit.