Izsludina divus konkursus par raidījumu veidošanu latviešu un mazākumtautības valodās 2018.gadā Latgales reģionālajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos

08.03.2018 17:28
Izdrukāt:

Lai veicinātu nacionālās identitātes, valsts valodas pozīciju nostiprināšanu un sabiedrības saliedēšanu, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 8.marta sēdē apstiprināja nolikumus un nolēma izsludināt divus konkursus"Par raidījumu veidošanu latviešu un mazākumtautības valodās 2018.gadā Latgales reģionālajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos”.

Pirmais konkurss - "Par raidījumu veidošanu latviešu un mazākumtautības valodās 2018.gadā Latgales reģionālajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas" raidījumu veidošanai par Latgales reģiona aktivitātēm, tostarp veiksmes stāstiem, uzņēmējdarbību, jaunradi Latgales reģionā 2018.gadā (latviski/latgaliski) sabiedrības saliedēšanas, nacionālās identitātes un valsts valodas pozīcijas nostiprināšanas pasākumu īstenošanas ietvaros.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties ŠEIT.

Otrais konkurss - "Par raidījumu veidošanu latviešu un mazākumtautību valodās 2018.gadā Latgales reģionālajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos, kas raida radio programmas".

Ar konkursa nolikumu var iepazīties ŠEIT.

Konkursā aicināti piedalīties reģionālie un vietējie elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (radio un televīzijas), un producentu grupas, kas atrodas un raida Latgales plānošanas reģionā, kā arī Latgales kultūrvēsturiskajā teritorijā.

Pretendentu pieteikumu tiek pieņemti līdz 2018.gada 21.martam, plkst. 16.00. Lēmumu par konkursa rezultātiem NEPLP pieņems ne vēlāk kā līdz š.g. 5.aprīlim. Raidījumus plānots izplatīt sākot no š.g. maija, līdz pat gada beigām.

Abu konkursu kopējais finansējums ir 71 142 EUR, attiecīgi konkursam par televīzijas raidījumu veidošanu paredzēti 31 144 EUR savukārt radio raidījumu veidošanai paredzēti 40 000 EUR. Konkursa finansējumu veido līdzekļi, kas NEPLP piešķirti sabiedrības saliedēšanas nacionālās identitātes un valsts valodas pozīcijas nostiprināšanas pasākumu ietvaros.

 

Lēmums Nr.33 (08.03.2018) Par konkursa “Par raidījumu veidošanu latviešu un mazākumtautībuvalodās 2018.gadā Latgales reģionālajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos, kas raida radio programmas” nolikuma apstiprināšanu un konkursa izsludināšanu

Lēmums Nr.34 (08.03.2018) Par konkursa “Par raidījumu veidošanu latviešu valodā 2018.gadā Latgales reģionālajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” nolikuma apstiprināšanu un konkursa izsludināšanu