Aicinām mediju pārstāvjus uz vebināru par likumu prasībām priekšvēlēšanu aģitācijas periodā

17.02.2021 16:23
Izdrukāt:

Lai veicinātu vienotu izpratni par likumu prasībām un sekmētu to ievērošanu elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbībā pirms šogad gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 26. februārī plkst. 10.00 rīkos vebināru mediju pārstāvjiem par ierobežojumiem priekšvēlēšanu aģitācijas periodā.

Vebināru apmeklēt ir aicināti elektronisko plašsaziņas līdzekļu pārstāvji – tostarp gan raidījumu veidotāji, gan žurnālisti, kas atbild par saturu, lai pārrunātu, ko ir svarīgi ievērot, veidojot raidījumus un tos vadot priekšvēlēšanu aģitācijas perioda laikā, kā arī gūtu atbildes uz interesējošajiem jautājumiem.

Seminārā tiks aplūkotas šādas tēmas:                                                                             

  • Kādas prasības medijiem paredz Priekšvēlēšanu aģitācijas likums un Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums – likuma prasību piemērošana praksē
  • Kādas ir slēptas priekšvēlēšanu aģitācijas pazīmes
  • Kā neuzkāpt uz grābekļa: biežākās kļūdas un labas prakses piemēri
  • Jautājumi un atbildes

Vebinārs notiks 26. februārī plkst. 10.00 – 12.00 “Microsoft Teams” virtuālajā telpā. Dalība vebinārā ir bez maksas.

Pieteikšanās: līdz š.g. 24. februārim, reģistrējoties elektroniskajā anketā. Aicinām tajā ierakstīsiet arī jūs interesējošos jautājumus.

Līdz vebināram aicinām iepazīties ar NEPLP izstrādātajām priekšvēlēšanu aģitācijas perioda vadlīnijām, lai tā laikā vairāk varam pievērsties jūs interesējošiem jautājumiem un praktiskām situācijām.

Kā ziņots, Centrālā vēlēšanu komisija pašvaldību vēlēšanas ir noteikusi šī gada 5. jūnijā. Līdz ar to saskaņā ar likumu, sākot no 6. februāra līdz vēlēšanu dienai, Latvijā ir priekšvēlēšanu aģitācijas periods. Tajā elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem un kabeļoperatoriem ir pienākums ievērot Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā un Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteiktos pienākumus un ierobežojumus.