NEPLP izsludina konkursu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu priekšvēlēšanu perioda atspoguļošanai

10.07.2020 11:14
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) izsludina konkursu komerciālajām televīzijām par raidījumu veidošanu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu atspoguļošanai priekšvēlēšanu periodā, summa 75 000 EUR.

Informācija par konkursa nolikumu un nosacījumiem ir atrodama NEPLP interneta vietnē www.neplpadome.lv, sadaļā “Televīzija, radio”, “Komerciālās Televīzijas”. Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 2020. gada 16.jūlijs.

“Lai iedzīvotājiem būtu iespējams pilnvērtīgi izvērtēt kandidātu piedāvājumus un izdarīt izvēli vēlēšanās, ir jānodrošina plaša un daudzpusīga informācija, diskusijas un analīze gan sabiedriskajos, gan komerciālajos medijos. Īpaša uzmanība konkursā tiks pievērsta tam, lai radītais saturs būtu pieejams plašam iedzīvotāju lokam, īpaši rīdziniekiem, un tas tiktu nodrošināts dažādās platformās. Aicinām projektu pieteicējus arī sadarboties ar citiem mediju uzņēmumiem, tajā skaitā interneta portāliem un presi,” informē Padomes priekšsēdētāja vietniece Aurēlija Ieva Druviete.

Kā zināms, Ministru kabinets 30. jūnijā lēma piešķirt NEPLP 260 517 EUR no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu atspoguļošanai sabiedriskajos un komerciālajos medijos, kā arī priekšvēlēšanu aģitācijas perioda monitoringa veikšanai.

Papildus Latvijas Radio tika piešķirti 25 674 EUR, Latvijas Televīzijai – 158 587 EUR un NEPLP monitoringa veikšanai – 1 256 EUR.

Konkurss - “Par 2020.gada Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas”