Informācija par NEPLP sēdi 31. maijā

31.05.2018 16:44
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 31.maijā sēdē izskatīja virkni jautājumu, kas skar elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozari.

NEPLP sēdē apstiprināja VSIA “Latvijas Televīzijas” (LTV) un VSIA “Latvijas Radio” (LR) revīzijas komisijas ziņojumu par 2018.gada pirmā ceturkšņa saimniecisko darbību.

NEPLP lēma par finansējuma pieprasījumu LR izdevumu segšanai no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” LR aparātu centrāles nomaiņas realizācijai 175 000 eiro apmērā.

Sēdes turpinājumā notika diskusija starp NEPLP, LTV, LR un LSM.lv pārstāvjiem par sporta tematiku sabiedriskā pasūtījuma ietvaros. Diskusijas ietvaros I.Poļakovs prezentēja recenziju par sabiedrisko mediju veidotajiem sporta tematikas raidījumiem. I.Poļakovs norādīja, ka gan LR, gan LTV kopumā labi īstenojuši savu misiju sporta tematikas raidījumos. Recenzents uzsvēra, ka pozitīvi vērtējams LR ierakstu arhīvs, taču nepieciešams aktīvāks darbs pie LR kontiem sociālajos medijos. Tāpat viņš norādīja uz LTV veiksmīgu darbību sociālajos medijos, tomēr norāda, ka nepieciešams piestrādāt pie satura pieejamības vairākās platformās. Recenzents atzīst, ka LTV un LR veidotie sporta raidījumi kopumā atbilst sabiedriskā pasūtījuma mērķiem un uzdevumiem.

Sēdes ietvaros NEPLP uzklausīja SIA “Solergo” piedāvājumu NEPLP izsludinātajā konkursā radio programmas veidošanai Liepājā 94,6 MhZ frekvencē. Otra pretendeta AS “Radio SWH” piedāvājums tika uzklausīts NEPLP 24.maija sēdē. NEPLP konkursa uzvarētāju izvērtēšana ir jāveic līdz 14.jūnijam.  

NEPLP izskatīja administratīvā pārkāpuma lietu pret SIA “Lattelecom” par trīs audiovizuālo televīzijas programmu pārraidīšanu, kas nav iekļautas retranslējamo programmu sarakstā. SIA “Lattelecom” tas ir otrais šāda veida pārkāpums pēdējā pusgada laikā. NEPLP SIA “Lattelecom” piemēroja administratīvo sodu 8000 eiro apmērā.

NEPLP apstiprināja televīzijas programmas “MusicBox” iekļaušanu Latvijā retranslējamo audio un audiovizuālo programmu sarakstā.