Informācija par NEPLP sēdi 26.novembrī

27.11.2018 15:58
Izdrukāt:

Apstiprina revīzijas komisiju ziņojumus

NEPLP apstiprināja revīzijas komisijas ziņojumu par SIA “Vidzemes televīzija” (programma Re:TV) sabiedriskā pasūtījuma izpildi šī gada oktobrī. 2018.gada oktobrī SIA “Vidzemes televīzija” sagatavoja četrus raidījumus “Nedēļa Latvijā”, astoņus raidījumus ciklā “Latvijas stāsti. Personības” un divus raidījumus ciklā “100 recepšu Latvijas simtgadei”.

NEPLP apstiprināja revīzijas komisijas ziņojumu par SIA “DMCS”, SIA “Kultūras iniciatīvu un realizācijas apvienība” un SIA “Ef-Ei” raidījumu veidošanu latviešu un mazākumtautību valodās 2018.gadā Latgales reģionālajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos, kas raida radio programmas. Līdz šī gada 30.septembrim SIA “DMCS” sagatavojusi 21 raidījumu ciklā “Ir Latgale mūsu”, SIA “Kultūras iniciatīvu un realizācijas apvienība” sagatavojusi 20 raidījumus ciklā “Interesnije vstreči” (Interesantās tikšanās), savukārt SIA “Ef-Ei” raidījumu cikla “Latgale šodien un rīt” ietvaros arī sagatavojusi 20 raidījumus.

Groza retranslācijas atļauju

NEPLP sēdē veica grozījumus elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim SIA “Telenet” izsniegtajā retranslācijas atļaujā RR-48. Grozījumi saistīti ar elektroniskā plašsaziņas līdzekļa darbības teritorijas paplašināšanos, tādejādi turpmāk SIA “Telenet” pakalpojumi būs pieejami ievērojami lielākai iedzīvotāju auditorijai.

Vērtē sabiedriskā pasūtījuma izpildi

NEPLP 26.novembra sēdē, piedaloties sabiedrisko un komerciālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, izskatīja Rolanda Tjarves un Jāņa Juzefoviča sagatavotās recenzijas par 13.Saeimas priekšvēlēšanu televīzijas un radio raidījumiem un publikācijām sabiedrisko mediju portālā Lsm.lv.

Iepazīstinot klātesošos ar savu izvērtējumu, R.Tjarve novērtēja sabiedrisko mediju veidotā priekšvēlēšanu satura kvalitāti televīzijā, radio un digitālajās platformās, izcēla žurnālistu un raidījumu veidotāju profesionālo kompetenci. Priekšvēlēšanu raidījumu veidošanā bija ieguldīts liels redakcionālais darbs, kas noteikti attaisnojās ētera kvalitātē. J.Juzefovičs savukārt norādīja, ka pēdējos gados popularitāti ir izpelnījies dueļu un debašu formāts, bet tas uzliek ierobežojumus žurnālistiem un neļauj līdz galam atklāt žurnālistisko ekspertīzi. Informācijas verifikācijas slogs tiek uzlikts uz auditoriju, tādēļ nākotnē ieteicams pārdomāt atsevišķu raidījumu izvēlēto formātu. Arī J.Juzefovičš norādīja, ka LTV raidījumu veidotāji bija paveikuši labu mājasdarbu, gatavojoties priekšvēlēšanu raidījumiem, izceļot latviešu valodā veidoto saturu. Atskatoties uz vēlēšanu nakts raidījumiem, recenzents izcēla LTV7 kanālā veidoto vēlēšanu nakts programmu. Analizējot projektu “Tautas Panorāma”, recenzents norādīja, ka būtu nepieciešama esošā projekta formāta lietderības izvērtēšana. Recenzenti arī aicināja abiem sabiedriskajiem medijiem vairāk sadarboties, kā arī diskusiju raidījumu veidošanā vairāk iesaistīt sabiedrību, tādejādi reprezentējot tās daudzveidību Latvijā. Auditorijas atlase ir sarežģīts uzdevums, bet sabiedriskie mediji varētu tajā investēt.