Informācija par NEPLP sēdi 8.martā

08.03.2018 16:07
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņu līdzekļu padome (NEPLP) 8.marta sēdē apstiprināja grozījumus divos nolikumos - nolikumā par sabiedriskā pasūtījuma daļas, kuru pilda sabiedriskie elektroniskie plašsaziņas līdzekļi, finansējuma izlietojuma principiem un Sabiedrisko un komerciālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu revīzijas komisiju nolikumā.

NEPLP arī apstiprināja grozījumus izsniegtajā apraides atļaujā elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim SIA “MANS RADIO”, nomainot elektroniskā plašsaziņas līdzekļa iedalījumu pēc aptveršanas zonas uz “nacionālais”, kā arī anulēja SIA “Forum Cinemas” izsniegto reģionālās komerciālās televīzijas apraides atļauju.

NEPLP izbeidza administratīvā procesa lietas savstarpējā strīdā starp SIA “Dautkom TV” un SIA “Skaņas atbalss”.

Padomes sēdē tika uzklausīta Ingmāra Jurisona recenzija par sabiedriskā pasūtījuma ietvaros veidotajiem raidījumiem 2017.gada IV ceturksnī  televīzijas programmā Sportacentrs.com TV. Recenzents akcentēja televīzijas programmas saturisko un profesionālo izaugsmi, kā arī izcēla atsevišķu sporta notikumu veiksmīgo atspoguļošanu, kā, piemēram, Latvijas kausa izcīņa futbolā un gada nogalē notikušais starptautiskais handbola turnīrs ar Latvijas Nacionālās izlases piedalīšanos. NEPLP uzklausīja recenzenta viedokli un apstiprināja sabiedriskais pasūtījums izpildi.

NEPLP nolēma iekļaut Latvijā retranslējamo audio un audiovizuālo programmu sarakstā divas jaunas televīzijas programmas. ar sporta programmu “Футбол” (Football) un izklaidējoši muzikālo televīzijas programmu “THT Music” (TNT Music).