Informācija par NEPLP 8.februāra sēdi

08.02.2018 12:54
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 8. februāra sēdē nolēma mainīt elektroniskā plašsaziņas līdzekļa programmas nosaukumu no “Radio Valka” uz “Radio Arena”, veicot grozījumus biedrībai “Jauniešu radio “Pēda”” izsniegtajā apraides atļaujā.

NEPLP, uzklausot recenzentu viedokli, vērtēja SIA „Vidzemes televīzija”, SIA „Lietišķā Latgale” un SIA “Studija 3KM” sabiedriskā pasūtījuma izpildi 2017. gada IV ceturksnī.

Izvērtējot divus SIA „Vidzemes televīzija” raidījumu ciklus, kas veidoti sabiedriskā pasūtījuma ietvaros – „100 recepšu Latvijas simtgadei” un „Latvijas stāsti” (recenzente A.Dulevska), padome atzina, ka raidījumi atbilst sabiedriskā pasūtījuma mērķiem un uzdevumiem.

NEPLP vērtēja arī SIA “Lietišķā Latgale” iknedēļas radio raidījumu ciklu „Pi myusim Latgolā” (recenzente S.Murinska), kas tiek raidīts latviešu/latgaliešu valodā un stāsta par aktuālo un interesanto Latgales reģionā. Raidījumi veltīti Latgales iedzīvotāju ikdienas dzīves, hobiju, kultūras, tradīciju u.c. atspoguļošanai, kā arī sociāli politisko tēmu iztirzājumam. Padome atzina, ka SIA “Lietišķā Latgale” radio raidījumu cikls „Pi myusim Latgolā” atbilst sabiedriskā pasūtījuma nosacījumiem.

Tāpat arī NEPLP izvērtēja SIA “Studija 3KM” televīzijas veidoto raidījumu „Sajūti Latgali” (recenzente G.Nagle) un atzina, ka sabiedriskais pasūtījums ir izpildīts.

NEPLP apstiprināja grozījumus elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim VSIA “Latvijas Radio” izsniegtajā apraides atļaujā, aktualizējot Latvijas Radio valdes sastāvu.

NEPLP apstiprināja, ka konkursā “Apraides tiesību piešķiršana vietējās radio programmas veidošanai vidējos viļņos Rīgā” ir saņemts viens pieteikums. Iesniedzējs - Raimonds Kreicbergs.