Informācija par NEPLP 5. aprīļa sēdi

05.04.2018 12:42
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 5.aprīļa sēdē izskatīja SIA “Media 360” reklāmas pārkāpuma lietu un nolēma piemērot administratīvo sodu 1000 euro apmērā. Pārkāpuma būtība – SIA “Media 360” veidotajā televīzijas programmā 360TV, raidījumā “Hattrick” tika atspoguļota azartspēļu reklāma, kas saskaņā ar Azartspēļu un izložu likumu un Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu, Latvijas Republikā reģistrētu televīzijas programmu saturā ir aizliegta.

NEPLP sēdē uzklausīja SIA "Latgales Reģionālā Televīzija" pārstāvju redzējumu par turpmāko elektroniskā plašsaziņas līdzekļa tehnoloģisko un saturisko attīstību un plānotajām izmaiņām darbības pamatnosacījumos.

NEPLP 5.aprīļa sēdē, piedaloties AS “TV Latvija" pārstāvjiem, kuri veido televīzijas programmu Rīga TV 24, izskatīja Aigara Graubas recenziju par televīzijas raidījumu “Rampas ugunis”. NEPLP iepazinās ar recenzenta viedokli par īstenotā sabiedriskā pasūtījuma izpildi 2017.gadā, nosakot,  ka mērķi ir sasniegti un uzdevumi izpildīti.

NEPLP anulēja SIA “Livas KTV” izsniegto apraides atļauju, kā arī apstiprināja grozījumus apraides atļaujās elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem SIA “Autoradio Rīga” un SIA “City Holding”, tādejādi noslēdzot SIA “XO Media Group” īpašumā esošo elektronisko plašsaziņas līdzekļu reorganizācijas procesu, kura rezultātā, šobrīd klausītājiem Latvijā ir pieejamas divas radio programmas, iepriekšējo sešu radio programmu vietā.

NEPLP nolēma iekļaut Latvijā retranslējamo audio un audiovizuālo programmu sarakstā televīzijas programmas “Nick Toons (Nordics)” Igaunijas, Latvijas un Lietuvas programmas versiju (“Nick Toons (Nordics)” editie Estland, Letland en Litouwen). Televīzijas kanāls paredzēts bērnu un jauniešu auditorijai.

Ņemot vērā lielo pretendentu interesi, NEPLP vienojās pagarināt izsludināto mediju konkursu par diasporas tematiku un par televīzijas un radio raidījumu veidošanu Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, pieteikumu izvērtēšanas termiņu līdz š.g. 19.aprīlim.