Informācija par NEPLP 2018.gada 19.aprīļa sēdi

20.04.2018 12:53
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 19.aprīļa sēdē apstiprināja iepriekš izsludināto konkursu rezultātus.

Par uzvarētāju konkursā “Televīzijas sižetu un raidījumu veidošana par diasporas tematiku 2018.gadā“, kuru NEPLP organizē sadarbībā ar Ārlietu ministriju, atzīta biedrība “Mēs-latvieši pasaulē”. Konkursa kopējais finansējums ir 23 000Eur. Konkursa uzvarētājs iesniegtā piedāvājuma īstenošanai norādījis mazāku summu, tādēļ par atlikušo finansējumu 5410Eur apmērā Padome 3.maijā plāno izsludināt jaunu konkursu.

Par uzvarētāju konkursā “Par raidījumu veidošanu latviešu valodā 2018.gadā Latgales reģionālajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas" ir atzīta SIA “Latgales Reģionālā Televīzija”. Konkursa kopējais finansējums ir 31 144Eur. Arī šajā konkursā uzvarētājs iesniegtā piedāvājuma īstenošanai norādījis mazāku summu, tādēļ par atlikušo finansējumu 8154Eur apmērā Padome 3.maijā plāno izsludināt jaunu konkursu.

Savukārt konkursā "Par raidījumu veidošanu latviešu un mazākumtautību valodās 2018.gadā Latgales reģionālajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos, kas raida radio programmas" kura kopējais finansējums ir 40 000Eur, I daļā par raidījumu veidošana latviešu valodā, uzvarējusi SIA “DMCS”, savukārt konkursa II daļā par raidījumu veidošana mazākumtautību valodās apstiprināti divi uzvarētāji - biedrība “Kultūras iniciatīvu un realizāciju apvienība” un SIA “Ef-Ei”. Šajā konkursā apgūts viss konkursam paredzētais finansējums.

Sēdē tika lemts arī par sabiedriskā pasūtījuma izpildi. NEPLP apstiprināja komerciālā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa SIA “Vidzemes televīzija” 2018.gada marta mēneša sabiedriskā pasūtījuma izpildi. Sabiedriskā pasūtījuma ietvaros Re:TV ēterā pārraidīti 5 raidījumi “Nedēļa Latvijā, 9 raidījumi “Latvijas stāsti. Personībs” un 2 raidījumi “100 recepšu Latvijas simtgadei”.

Tāpat arī komerciālie elektroniskie plašsaziņas līdzekļi AS “TV Latvija” un SIA “4.vara” ir īstenojusi sabiedrisko pasūtījumu 2018.gada I ceturksnī.

Rīga TV24 ēterā pārraidīti 36 raidījumi “Preses klubs”, 12 raidījumi “Globuss” un filmu cikla “Kas te tik laikmetīgs?” ietvaros sagatavotas 3 videofilmas “MVT Vasaras Māja. Ārup. Andris.Grīnbergs” (Aktuālā izstāde), “Eduards Lindbergs” un “Jānis Tīdemanis”.

Sportacentrs.com TV ēterā pārraidījusi 55 mazās un 15 lielās tiešraides no dažādiem sporta pasākumiem.

NEPLP sēdē lēma par valsts atbalsta piešķiršanu (de minimis procedūras ietvaros) SIA “Vidzemes televīzija”, atbilstoši MK 2018.gada 9.janvāra noteikumiem Nr.24. Jaunie noteikumi paredz, ka elektroniskie plašsaziņas līdzekļi, kuriem Latvijas Republikā izsniegtas apraides atļaujas komerciālās nacionālās televīzijas programmas apraidei vai komerciālās pārrobežu televīzijas programmas apraidei, ir jāmaksā valsts nodeva par apraides tiesību īstenošanas uzraudzību.

NEPLP nolēma iekļaut Latvijā retranslējamo audio un audiovizuālo programmu sarakstā televīzijas programmu “Folx TV”. “Folx TV” ir muzikāla televīzijas programma, kas pamatā aptver tautas mūzikas žanru. Televīzijas programmas apraides licence izsniegta Slovēnijas Republikā.