Informācija par NEPLP 11.janvāra sēdi

12.01.2018 12:19
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome izsniegusi divas jaunas komerciālās televīzijas programmas apraides atļaujas, devusi atļauju mainīt programmas nosaukumu un sodījusi elektronisko sakaru operatoru par nelikumīgu retranslēšanu.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), pulcējoties savā šī gada pirmajā sēdē ceturtdien, 11.janvārī, izsniegusi divas komerciālās televīzijas programmas apraides atļaujas – vietējo apraides atļauju SIA „Ērika un CO Ltd.” programmai „Ciemats” un reģionālo apraides atļauju SIA „Alise Plus FM” programmai „A TV”.

Tāpat arī Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, pirms lēmuma pieņemšanas uzklausot SIA „FIT FM” pārstāvja argumentus, devusi atļauju mainīt līdzšinējo programmas nosaukumu „Radio 99,5” uz “Lounge FM”.

Konstatējot, ka ir pārkāpti Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma nosacījumi, NEPLP sodījusi ar naudas sodu divu tūkstošu eiro apmērā elektronisko sakaru operatoru SIA „SkaTVis” par divu programmu raidīšanu bez retranslācijas atļaujas.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome ir neatkarīga pilntiesīga autonoma institūcija, kas atbilstoši savai kompetencei pārstāv sabiedrības intereses elektronisko plašsaziņas līdzekļu jomā. Padome uzrauga, lai to darbībā tiktu ievērota Latvijas Republikas Satversme, Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums un citi normatīvie akti. Padome ir atvasināta publiska persona.