Informācija medijiem

15.02.2013 10:46
Izdrukāt:

Latvijas Televīzijas valdes locekļu pretendentu publiskās apspriešanas process ilgs no 25. februāra līdz 7. martam

Vakar, 15.februārī, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) apstiprināja grozījumus NEPLP izsludinātā konkursa uz Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļu amatiem nolikumā, pagarinot pretendentu vērtēšanas termiņu līdz 2013.gada 7.martam, tādējādi pagarinot pretendentu publiskās apspriešanas procesam atvēlēto laiku līdz 11 dienām.

Atbilstoši NEPLP apstiprinātajam konkursa nolikumam šobrīd norisinās deviņu konkursa otrās kārtas pretendentu padziļināta izvērtēšana, ko veic vadītāju atlases uzņēmums SIA „AIMS International Latvia” (Fontes). 6.martā notiks NEPLP sēde, kurā pretendenti prezentēs savu redzējumu un apņemšanos attīstīt LTV kā sabiedrisko mediju, par ko atsauksmes NEPLP sniegs šim nolūkam uzaicinātais Igaunijas sabiedriskā medija valdes priekšsēdētājs Marguss Allikmā (Margus Allikmaa), kurš pērn tika pārvēlēts uz otro termiņu. Nolikums arī paredz, ka vērtēšanas otrajā kārtā pretendenti piedalīsies NEPLP organizētā publiskā diskusijā, tiekoties ar LTV darbiniekiem, kas paredzēta 25.februārī. Uz tikšanos ar LTV darbiniekiem NEPLP aicinās arī mediju pārstāvjus un nozares NVO pārstāvjus.

Kā iepriekš ziņots, 28.janvārī noslēdzās pieteikšanās NEPLP rīkotajam konkursam, kurā tiks izraudzīti trīs LTV jaunās valdes locekļi – valdes priekšsēdētājs, valdes loceklis programmu attīstības jautājumos, kā arī valdes loceklis finanšu un tehnoloģiju jautājumos. Konkursam uz visiem trim amatiem bija pieteikušies 45 kandidāti. Pēc iesniegto dokumentu atbilstības izvērtēšanas nolikuma prasībām dalību konkursā turpināja 41 kandidāts. Ar šiem kandidātiem notika Fontes un NEPLP pārstāvju intervijas, tika analizēta kandidātu motivācija un kandidātu redzējums par koncepcijas “Par jauna Latvijas sabiedriskā elektroniskā medija izveidi” projektu un rīcības plānu par Latvijas Televīzijas veicamajām darbībām saistībā ar koncepcijas īstenošanu. Pēc pretendentu uzklausīšanas dalībai otrajā kārtā tika izvirzīti deviņi pretendenti – trīs katra amata kandidāti, kuri saņēmuši NEPLP augstāko novērtējumu.

Konkursa otrās kārtas izvērtēšanā Fontes pienākums ir veikt kandidātu neatkarīgu profesionālu vērtējumu saskaņā ar skaidru kritēriju sistēmu. Tiks detalizēti izvērtēta kandidātu līdzšinējā pieredze un citas būtiskas vadītājam nepieciešamās prasmes (stratēģiskā pieeja, pārmaiņu vadība, līderība, komunikācijas prasmes, konceptuālā un analītiskā domāšana). Saskaņā ar konkursa nolikumu, kandidātu vērtēšanas rezultātus ņems vērā NEPLP, pieņemot gala lēmumu par LTV valdes locekļu iecelšanu.