Informācija medijiem

14.02.2013 16:43
Izdrukāt:

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes informācija medijiem par 2013. gada 14.februāra sēdi

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 14.februāra sēdē atvēra pieteikumus divos konkursos „Par raidījumu veidošanu 2013.gadā Latgales reģionālajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” un „Par raidījumu veidošanu 2013.gadā Latgales reģionālajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos, kas raida radio programmas”. Televīzijas raidījumu veidošanai pieteikumi saņemti no SIA „Dautkom TV” un SIA „Latgales reģionālā televīzija”, radio raidījumu veidošanai – no SIA „Lietišķā Latgale” un SIA „MG Latgolas Bolss”.

Konkursu mērķis ir sabiedrības saliedēšanas, nacionālās identitātes un valsts valodas pozīcijas nostiprināšanas pasākumu īstenošana, lai panāktu Latvijas identitātes un piederības sajūtas stiprināšanu caur reģionālās un vietējās identitātes apzināšanos un veicināšanu, šajā procesā iesaistot Latgales reģiona pārstāvjus kā mediju satura veidotājus un izplatītājus. Pretendentu izvērtēšana un lēmuma pieņemšana notiks līdz 2013.gada 28.februārim. Pasākums tiek finansēts no saliedētības programmai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

NEPLP apstiprināja grozījumus konkursa uz valsts SIA „Latvijas Televīzija” (LTV) valdes locekļu amatiem nolikumā, pagarinot pretendentu vērtēšanas termiņu līdz 2013.gada 7.martam.

NEPLP veica arī izmaiņas A/S ”Super FM” apraides atļaujas pielikumā - darbības pamatnosacījumos, kā arī grozījumus SIA „Scintilla” izsniegtajā retranslācijas atļaujā.