NEPLP piešķir gandrīz 17 tūkstošus eiro papildu finansējumu vietējo raidījumu veidošanai Latgales televīzijās un radio

07.07.2021 17:12
Izdrukāt:

Noslēdzies Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) papildu sabiedriskā pasūtījuma konkurss par satura veidošanu Latgales reģionālajās un vietējās televīzijās un radio. Tajā par uzvarētāju atzīts SIA "Mediastrims" TV programmas LRT+ raidījums "Latgales ciematu stāsti: nezināmais par zināmo".

Šī raidījuma veidošanai un izplatīšanai konkursa rezultātā SIA “Mediastrims” piešķirts finansējums 16 511,72 eiro. Kopumā konkursā bija iesniegti 3 projekti.

Līdz ar to raidījumu veidošanai Latgales reģionālajās un vietējās televīzijās un radio programmās šogad kopumā piešķirts sabiedriskā pasūtījuma finansējums 71 139,91 eiro. Šī gada aprīlī NEPLP konkursa rezultātā šim mērķim jau piešķīra finansējumu 54 628,19 eiro. To saņēma SIA "Latgales reģionālā televīzija" raidījuma "Žik!" veidošanai un SIA "Divu krastu radio" raidījuma "Pie mums Latgalē" (Pi myusu Latgolā) veidošanai. Taču tā kā šim mērķim bija pieejami 71 144 eiro, par atlikušo summu Padome izsludināja papildu konkursu.

“Ar šo konkursu palīdzību vēlamies attīstīt pilsonisko līdzdalību, veicināt sabiedrības saliedēšanu, kā arī stiprināt nacionālo identitāti un kvalitatīvu informatīvo un kultūrtelpu Latgales reģionā. Tostarp stiprināt latviešu, latgaliešu rakstu valodas un Latgales reģionālo un vietējo mediju žurnālistikas kvalitāti,” saka NEPLP priekšsēdētāja vietniece Aurēlija Ieva Druviete.

Konkursā pieteiktie projekti tika izvērtēti pēc vairākiem kritērijiem, tostarp to atbilstība konkursa mērķim, sabiedriskā pasūtījuma uzdevumiem, to aktualitāte valsts, reģiona vai vietējo notikumu kontekstā, projekta satura koncepcijas kvalitāte un detalizācijas pakāpe, kā arī raidījumu demo un satura izplatīšana dažādās platformās, sociālajos medijos, auditorijas iesaiste, sasniedzamās auditorijas lielums, finansiālā kapacitāte un citi. Lai veicinātu satura pieejamību cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem, konkursā bija iespēja iegūt papildu punktus par subtitru vai surdotulkojuma nodrošināšanu lineārajā apraidē vai izvietojot raidījumu digitālajā vidē. Tāpat papildu punktus varēja saņemt par satura veidošanu latgaliešu rakstu valodā.

Kopumā NEPLP šogad bija izsludinājusi 13 sabiedriskā pasūtījuma konkursus.