NEPLP veicina diasporas un remigrācijas tematikai veltītu raidījumu veidošanu; izsludināts konkurss komercmedijiem

14.06.2021 10:17
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP)ir izsludinājusi sabiedriskā pasūtījuma konkursu komerciālajām televīzijām un radio par diasporas un remigrācijas tematikai veltītu raidījumu veidošanu.

“Ir ļoti svarīgi, lai mūsu pilsoņi un Latvijas piederīgie, kuri dzīvo citās valstīs, varētu uzturēt un saglabāt pēc iespējas ciešāku saikni ar Latviju, mūsu kultūru un mediju telpu, kā arī stiprināt latviešu valodu. Tāpat ir svarīgi sniegt informāciju par remigrāciju. Diasporai un remigrācijai veltīts saturs, kas paredz auditorijas iesaisti, ir viens no veidiem, kā šo saikni uzturēt,”saka NEPLP priekšsēdētāja vietniece Aurēlija Ieva Druviete. 

“Ar šī konkursa palīdzību vēlamies veicināt kvalitatīva satura veidošanu un pārraidīšanu diasporas auditorijām, lai sekmētu arī radošumu, uzņēmējdarbības attīstību un sadarbību zinātnes jomā. Konkursā sagaidām arī projektus, kas paredz informatīvi analītiska vai pētnieciska satura veidošanu, kā arī saturu par sabiedriski nozīmīgām norisēm Latvijas diasporā,” piebilst Aurēlija Ieva Druviete.

Konkursā paredzēts 38 000 eiro sabiedriskā pasūtījuma finansējums. 

Lai veicinātu satura pieejamību cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem, konkursā ir paredzēta iespēja iegūt papildu punktus par subtitru nodrošināšanu lineārajā apraidē vai izvietojot raidījumu digitālajā vidē. Tāpat augstāku novērtējumu gūs tie projekti, kas plašākas auditorijas sasniegšanai paredz satura izplatīšanu dažādās platformās, tostarp interneta vidē, drukātajos medijos, sociālajos medijos u.c.  

Konkursā var piedalīties Latvijā vai ārvalstīs reģistrētas juridiskas personas, kas ir īpašnieki diasporas medijiem, kā arī Latvijā reģistrēti mediji vai producenti sadarbībā ar diasporas medijiem. 

Pieteikumus aicinām iesniegt līdz šī gada 1. jūlijam, plkst. 16.00, elektroniski nosūtot Padomei uz e-pasta adresi: konkursi@neplpadome.lv

Ar plašāku informāciju par konkursu nolikumiem un iesniedzamajiem dokumentiem aicinām iepazīties šeit: konkursi televīzijām, konkursi radio

Kopumā NEPLP šogad izsludinājusi jau 13 sabiedriskā pasūtījuma konkursus.