“Sportacentrs.com TV” arī turpmāk būs pieejams bezmaksas zemes apraidē

23.11.2018 09:41
Izdrukāt:

Izvērtējot iesniegto pieteikumu un uzklausot pretendentu par iecerēm attiecībā uz sabiedriskā pasūtījuma izpildi, NEPLP 22.novembrī pieņēma lēmumu par konkursa “Par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu nacionālajam komerciālajam elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim, kas veido televīzijas programmu un nodrošina tās apraidi raidījumu veidošanai par aktīvu dzīvesveidu 2019.gadā” uzvarētāju atzīt SIA “4.vara” iesniegto piedāvājumu, kas zemes apraidē ciparu formātā visā Latvijas teritorijā 2019.gadā turpinās veidot skatītājiem jau labi zināmo televīzijas programmu “Sportacentrs.com TV”. Konkursa finansējums 2019. gadam ir 348 604 eiro.

Saskaņā ar apstiprināto konkursa nolikumu, jaunajai TV programmai jābūt orientētai uz aktīva dzīvesveida popularizēšanu. Konkursā tika pieņemti pieteikumi no juridiskām personām – komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, kas reģistrēti Latvijā.

Konkursu par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu komerciālajam elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim NEPLP izsludināja 20.septembra sēdē. 2018.gada nogalē, noslēdzoties esošajam līguma termiņam, bezmaksas zemes apraidē atbrīvojas viena vieta televīzijas programmu izplatīšanai. Kā nosaka Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums, ja tīklā, kurā notiek bezmaksas televīzijas programmu izplatīšana ar zemes raidītājiem, ir brīvas televīzijas programmu vietas, NEPLP sabiedriskā pasūtījuma ietvaros rīko konkursu.

Šobrīd virszemes apraidē bez maksas Latvijā ir skatāmi pieci televīzijas kanāli: LTV1, LTV7, „Re:TV“, „RīgaTV 24” un ”Sportcentrs.com TV”.